Уважаеми родители,
Във връзка с много обезпокоителни данни за вредата на екраните върху детското развитие, както и от достъпа до неподходящо за тяхната възраст медийно съдържание, предоставям на Вашето внимание документа „Препоръчително екранно време за деца и насоки за използване на медийно и онлайн съдържание“ . Прикаченият документ е изготвен от работна група с участието на експерти на СЕМ, Министерството на културата, МОН, ДАЗД, БНТ, СУ „Св. Климент Охридски“, УНСС - катедра „Медии и обществени комуникации“, НБУ - департамент „Медии и комуникации, „Алианс за ранно детско развитие“, фондация „Офлайн Кидс“ на Държавната психиатрична болница „Св. Иван Рилски“, УНИЦЕФ – България, Национален център за безопасен интернет.
Уважаеми родители,
Детската безопасност е наша обща отговорност и споделена грижа! Злополуките или инцидентите със сигурност могат да бъдат избегнати чрез превантивни мерки и чрез обучение на децата ви, относно правилата за безопасност, които ще намерите в публикувания „Наръчник за детска безопасност“( в секцията с файлове) . Да научим децата сами да идентифицират и осъзнаят възможните опасности – в дома, на улицата, на пътя, в парка и басейна. Да им помогнем как да ги избегнат.
1. ЛЯТОТО ПРЕДИ 1-ВИ КЛАС - КАК ДА ПОДГОТВИМ ПЪРВОКЛАСНИЦИТЕ ЗА УЧИЛИЩЕ?
МОЛЯ, последвайте линка : Подготовка на бъдещите първолаци за училище
2. НАРЪЧНИК ЗА ДИГИТАЛНО-МЕДИЙНА ГРАМОТНОСТ НА ДЕЦАТА
Уважаеми родители,
На Вашето внимание публикуваме НАРЪЧНИК, в който е събрана информация и практически съвети, свързани с дигитално-медийната грамотност на децата. Ще научите как могат да се прилагат дигиталните устройства в различните възрасти от 0 до 7 години и как да създадете работещи семейни правила за употреба на интернет и дигитални технологии.
3. ПОВРАТНИЯТ ПЕТИ КЛАС В ЖИВОТА НА ДЕЦАТА - КАКВО ПРАВЯТ РОДИТЕЛИТЕ?
МОЛЯ, последвайте линка: Повратният пети клас
4. В ПОМОЩ НА РОДИТЕЛИТЕ - това е тест, който можете да направите с децата, ако имат затруднения, свързани с четене и писане. Ще го откриете в секцията с файлове по-долу.
5. Какво моделира поведението? Как да идентифицираме и моделираме проблемното поведение при децата